İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge, Eskişehir Devlet Hastanesi’nin Eskişehir Şehir Hastanesi’ne 27 Ekim’de taşınmasına başlanacağını, 30 Ekim’de açılışla hizmete geçeceğini söyledi

İl Sağlık Müdürü  Doç.Dr.Uğur Bilge, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin, Eskişehir’e yapılmış en büyük sağlık yatırımlarından biri olarak sağlıkta hizmet kalitesini üst düzeye çıkaracak, bölgenin en ileri sağlık merkezlerinden birisi olacağını belirterek, “Hastalarımız bir veya iki kişilik odalarda ve nitelikli yataklarda içerisinde banyo ve tuvalet olacak şekilde hizmet alacak” dedi.

1086 YATAKLI DEV HASTANE

Bilge, “Hastane 1086 yatak kapasitesiyle hizmet verecek, yüksek standart ve konfora sahip odaların 402 adedi tek kişilik, 191’de çift kişilik, hastanede 37 ameliyathane, 153 yataklı yoğun bakım ünitesi, 264 poliklinik, 24 yataklı diyaliz ünitesi ve 90 yatak ruh sağlığı bölümüne ayrıldı. 122 yatakta ise kanser hastalarına yönelik onkoloji yoğun bakım ünitesi, bulunuyor” diye konuştu.

27 EKİM’DE TAŞINIYOR, 30 EKİM’DE HİZMETE AÇILIYOR

Doç.Dr. Uğur Bilge, Eğitim Araştırma Hastanesi ünvanlı  Eskişehir Şehir Hastanesi'ne, Eskişehir Devlet Hastanesinin 27 Ekim 2018 tarihinde taşınmaya başlanacağını söyleyerek, 30 Ekim 2018 tarihinde de  açılışı yapılarak  poliklinik  ve acil yatan hasta hizmeti verilmeye başlanacağını kaydetti.