AK Parti milletvekili adayı Emine Nur Günay tarafından düzenlenen, Bozkırın Ortasındaki Vaha Sakaryabaşı Sualtı Fotoğraf Sergisi'ne, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Milletvekili Adayı Dündar Ünlü ve birçok siyasi katıldı. Serginin açılış konuşmasını, Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen yaptı. Metin Özen, dalışlara 2010 yılında başlandığını vurguladı ve "Türk Dünyasının bize kazandırdığı Türk Dünyası kültür evimiz var, spor sahalarımız var, örnek alınması gereken bir tesise sahibiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği desteklerlden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Sergiyi düzenleyen AK Parti Milletvekili adayı Emine Nur Günay da Sakaryabaşı'nda ilk kez 2015 seçimlerinde dalış yaptığını söyleyerek, konuşmasına şöyle devam etti, "Sakaryabaşı'na hepimiz gitmişizdir ama suyun altında bambaşka bir dünya var. Geç fark ettiğim için üzgünüm. Hepinize, bu dünyayla tanışmanızı tavsiye ediyorum. Suyun altında çok büyük bir değer var. Çiftelerimizin markası Sakaryabaşı olacak. Bunun için ilk adımı atıyoruz ve hem Eskişehir'de hem de ülkenin diğer yerlerinde sergisi devam edecek. Yalnız ulusal değil, sayın bakanımızın desteği ile uluslararası platforma taşıyacağız. Tabi bunu doğayı ve çevreyi koruyarak yapacağız."

Son olarak Kültür ve Turizm Eski Bakanı Nabi Avcı da konuşmasını yaptı. Avcı da, "Emine Hanım ve belediye başkanımızın öncülüğünde Sakaryabaşı bir dünya markası olacak. Buraya gerçekten buranın değerini bilen ve karşılığını da bir şekilde ödeyen misafirlerimizi ağırlayalım. Etkinlikte katkısı olan herkese tek tek teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.