Mahallellilere tek tek termik santralin zararlarını anlatan Sallarel, “Eskişehir halkının her kesiminden buna karşı çıkılıyor. Sivil Toplum Kuruluşları, dernekler, odalar, siyasi partiler hepsi karşı. Herkes kar kış demeden sokak sokak anlatıyor, toplantılar düzenliyor broşürler dağıtıyor. Çünkü bu şehrimizle ilgili, geleceğimizle ilgili, çocuklarımızla ilgili.” sözleri ile bunun parti meselesi olmadığını, bu şehirde hatta bu şehirde yaşamayana herkesi ilgilendirdiğini dile getirdi.
Sallarel termik santrali savunanların yalnızca AKP’li temsilciler olduğunu vurgulayarak, “ Koskoca bir şehir elinden gelen her şekilde sana bu termik santrali istemediğini söylüyor. Yürüyor, eylem yapıyor, sosyal medyada söylüyor, imza veriyor, hayır oyu veriyor. Sen ise kalkıp bunu sonuna kadar savunuyor yapmak için elinden geleni arkana koymuyorsun, yönetmelik değiştiriyorsun, yok istihdam diyorsun, yok kömür ziyan mı olsun diyorsun, bu şehrin insanı ile, aklı ile, iradesi ile dalga geçmek değil de nedir?” dedi.
Sallarel Merkez Kıraathaneleri, Yayla Kıraathanesi, Emirdağlılar Derneği, Yeşil Park Kıraathanesi, Ersezer Kıraathanesi, Buzluca Kıraathanesi ve Barış Kıraathanelerini gezerek, Termik Santral’in zararları ile ilgili broşürler dağıttı.