İran,İstanbul, İzmir, Antalya, Kayseri, Trabzon, .Zonguldak, Tokat ve Eskişehir’den 12 takımın mücadele ettiği, 120 sporcunun yer aldığı şampiyonada Türkiye ikincisi olan Eskişehir Şimşekler Futins takımı, Başkan Ataç’ı, makamında ziyaret ederek şampiyona hakkında bilgi verdiler.

Ziyarette sporcular adına konuşan Hüseyin Günbey; “Tepebaşı Belediyesi’nin
daha önce bize vermiş olduğu desteklerin karşılığı olarak Antalya’da yaptığımız turnuvada ikinci olduk. Kupayı da sevgili başkanımıza verdiği emekler karşılığında takdim etmeye geldik ”dedi.

Takım Antrenörü Göksel İzcioğlu ise; “Biz Eskişehir Şimşekler Takımı’yız. Şimşekler takımı Tepebaşı Belediyesi’nin yaz okulu kapsamında oluşan bir takım. Bu genç takımla Antalya’da düzenlenen uluslararası şampiyonaya gittik. Orada Türkiye ikincisi olduk. Başkanımıza orada kazandığımız kupayı hediye etmek istiyoruz”
şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç da; “Türkiye
Şampiyonası’nda ikinci olmanızdan son derece mutlu oldum. Bu tür başarıların devam etmesini arzuluyoruz. Bizler Eskişehir’de tüm spor kulüplerine elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Ziyaret sonrası çekilen toplu fotoğrafa CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’de eşlik ederek şampiyon futbolcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Futins sporu
Futins başka bir ifadeyle patenle oynanan futbolda, ekipler biri kaleci olmak
üzere 5’er kişilik takımlarla sahaya çıkıyor. İki devre halinde oynanan ve 40 dakika
süren oyunda taç, korner, aut gibi kurallar bulunmuyor.