Duygu Darılmaz - Eskişehir Haber

2019 yılında yapılması beklenen genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, Haziran 2018’e alınmasıyla beraber, Eskişehir’de milletvekilliğine aday adayı olacaklar, tek tek isimlerini açıkladı. Açıklanan isimler arasında, milletvekilliğine adaylığını koymak için pek çok isim de görevinden istifa etti. Bu isimlerden bir tanesi, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Ali Mumcu oldu. Dr. Ali Mumcu’nun, görevinden istifa ederek, milletvekili aday adayı olmasına ve seçimlerin erkene alınmasına dair görüştük.

 “AK Parti İktidarları Milletvekilleri Bir Şey Vadetmeden, Şehirlere Çok Şey Kattı”

AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Ali Mumcu, seçimlerin erkene alınması hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna şu sözlerle yanıt verdi; “AK Parti iktidara geldiğinden bu yana, seçimleri mümkün olduğunca erkene almadan, tam tarihinde yapmak istiyor, politikası her zaman bu yönde olmuştur. Fakat daha önce mecliste yaşanan 367 meselesi ve bu dönemde ülkemize dış mihrapların yaptığı ve içerde yapılan saldırılar, farklı oyunların döndürülmesi çabası nedeniyle, seçimlerin erkene alınması uygun görüldü. Milliyetçi Hareket Partisi’nin, böyle bir öneriyi sunması üzerine ve partimizin de bunu uygun görmesi sonucunda, seçimlerin erken yapılması kararı alındı.” Mumcu konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti, “Seçimlerin ülkemiz için faydalı ve hayırlı olacağına inanıyorum. Daha güçlü bir yönetim ve meclisle, sorunların daha çabuk üstesinden gelineceğine inanıyorum. Bu yüzden seçimlerin 24 Haziran’da yapılması en doğru karar.”

Mumcu, milletvekilliği aday adaylığıyla ile ilgili açıklamasında ise, “AK Parti iktidarları, milletvekilleri bir şey vadetmeden, zaten şehirlere çok şeyler kattı. Biz sağlık alanında çalıştığımız için, bunu çok iyi görüyoruz. Benim amacım, siyasetçilerin işleri takip etmesi ve varsa eğer eksiklikler ve aksaklıkları iletmesi ya da farklı alanlarda ihtiyaçları belirleyerek bunları bakanlıklara iletmesi yeterli oluyor. Bakanlıklarımız bugüne kadar hiçbir yatırımdan kaçınmadılar. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, bu durum Eskişehir için de geçerli. Bizim alanımı olduğu için sağlık açısından, tarımsal üretim açısından, yapılması gereken girişimler yapılabilir. Var olan kaynaklar daha da geliştirilebilir ve istihdam arttırabilir. Eskişehir’deki üniversite gençliği için projeler üretilebilir. Özellikle gençliğin üniversite eğitimiyle birlikte ahlaki ve insani eğitim alma konusunda da farklı alanlara yönlendirilmesi gerekir. Bu anlamda çalışmalar yapılabilir. Eskişehir’in en öncelikli noktanın gençlik olduğunu düşünüyorum ve bu konuda elimden geleni de yapacağım.” ifadelerini kullandı.