Elektrikli Tek Teker, Hareket halindeyken kesinlikle öne ve arkaya devrilmeyen ve binicisinin vücut hareketlerinden komut alarak kolayca hızlanabiliyor ya da yavaşlayabiliyor. Şarj ile çalışan tek teker, yokuş aşağı giderken kendini şarj edebiliyor.

Eskişehir’de yaşayan Özgür Koçak isimli vatandaş şehir trafiğinden kurtulmak ve daha rahat ulaşım sağlamak amacıyla tüm dünyada yaygınlaşan “Elektrikli Tek Tekeri” kullanıyor. Kullanımın oldukça rahat olduğunu ifade eden Koçak, Tek Tekerin mutlaka korumalı kıyafetle giyilmesi gerektiğini söyledi.

Özgür Koçak konu ile ilgili Eskişehir Haber’e yaptığı açıklamada, “Bu ürünün adı Elektrikli Tek Teker. Yurt dışında üretilen bu ürünün, İstanbul’da satış temsilcilikleri mevcut. Elektrikli Tek Teker, yaklaşık 20 km hızla 70 kilometre gidebiliyor. Rampa çıkabiliyor ayrıca rampadan inerken de kendini şarj ediyor. Güvenli kıyafetler ile binilmesi gereken bir alet. Kasis olan bölgelerde yumuşak hızla gidildiği takdirde hiçbir sıkıntısı bulunmuyor. Bu aleti kullanırken mümkün oldukça kaldırımları tercih etmeliyiz. Ayrıca bu ürünün farklı çeşitleri de mevcut” dedi.