Sandıklı ilçesi Çakır Mahallesi, Barutçu Sokakta dün sabah erken saatlerde meydana gelen olayda, 51 yaşındaki Selahattin Koç av tüfeği ile vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından soruşturma başlatan polis ekipleri şüphelilerin 45 N 2227 plakalı bir araçla kaçtığını belirlemesi üzerine şahısların peşine düşerek, zanlıları Uşak’ta yakalamışlardı. Bugün mahkemeye sevk edilen ve tutuklanan şahıslarla ilgili Sandıklı Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yazılı bir açıklama yapılarak şu ifadelere yer verildi:
“Sandıklı Asayiş Büro Amirliği görevlileri tarafından yapılan titiz çalışmalar neticesinde cinayet zanlılarının kullandığı 45 N 2227 plakalı araç tespit edilerek çevre illere haber verilerek PTS (Plaka Tanıma Sistemi) kaydı sağlandı. Cinayet zanlısı olarak kimlikleri tespit edilen Turgut B. (40) ve kardeşi Serdar B. (42) aynı gün Uşak’ta uygulama noktasında suç aleti tüfek ile birlikte yakalanarak Sandıklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından Sandıklı’ya getirildi. Zanlılar yapılan sorguların ardından Sandıklı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ardından mahkemece tutuklanıp Sandıklı E tipi kapalı cezaevine gönderildi.”
Cinayet şüphelisi iki kardeşin sorgularında tüfeği kimin ateşlediği konusunda bilgi vermedikleri ve birbirlerini suçladıkları öne sürüldü.
Olayın ardından tutuklanan şahısların polis eşliğinde adliyeden çıkarıldığı cezaevine götürülürken basın mensuplarına soğuk kanlı bakışları ise dikkatlerden kaçmadı.