Haberin Foto Galerisine Bak

2 Gün süren gösteriler  "Sivrihisar Hava Gösterileri 2018" Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri'nde yapıldı.

Helikopter, uçak, planör maket uçak, gyrocopter , paramotor ve paraşütlerin katıldığı gösterilere milli akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk ile kızı, ülkenin ilk sivil kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener, Alman akrobasi pilotu Tim Tibo, ABD'li akrobasi pilotu Mark Murphy, İngiliz pilotlar Bob Pooler ile Lee Proudfoot ve İngiliz helikopter pilotu Martin Lovell damgasını vurdu.

Tam bir panayır alanına dönen gösteri alanında ziyaretçilerin hediyelik eşya alabilecekleri çeşitli standların yanı ısra, uçuş deneyimi edinebilecekleri similatörlerde hizmet verdi. Ayrıca ziyaretçiler gösteri yapan pilotlarla tanışıp, imza almak için de fırsat buldular.

Dünyada  çok az bulunan olan ve bir çoğu müzelerde sergilenen Catalina deniz uçağı da ikili uçuş yaparak göztericilerin beğenisini kazandı.

Etkinliğin son gösterisinde Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli  yarışmalarda birinciliği olan ve yaptığı bazı hareketlerin in eşsiz olduğu yüksek performanslı F-16 uçağı olan Solotürk Sivrihisarlilarla buluştu.

Yüksek hızı ile çeşitli akrobasi hareketleri yapan Hava Pilot  Yüzbaşı Erhan Günar, özellikle dalga hareketi ve havada asılı kalma hareketi ile izleyicileri coşturdu. 1200 Km ses hızının aşıldığı gösteri ile uçak gösterileri son bulurken kapanışı paramotorlar bayrak açarak yaptı..