Tepebaşı Belediyesi yetkilileri 2018 yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin ikinci taksidi için son ödeme tarihinin 30 Kasım olduğunu ifade ederek vezne hizmetinin hafta sonları da devam edeceğini kaydetti.

Vergi yükümlülüğü bulunan vatandaşlar, taksitlerini birçok yöntem ile yatırabilecek. Tepebaşı Belediyesi vezneleri hafta içi her gün mesai saatlerinde (08.00- 16.30) hizmet verirken, hafta sonlarında da (17, 18, 24 ve 25 Kasım) 09.00-16.00 saatleri arasında açık olacak.

MOBİL VEZNE KOLAYLIĞI

Ayrıca çeşitli gün ve saatlerde mahallelerde tahsilat yapacak olan Tepebaşı Belediyesi mobil vezne tahsilat aracı da vatandaşların hizmetinde olacak. Engelli, yaşlı, sağlık sorunu bulunan ve çeşitli sebeplerle vergisini yatırmak üzere belediyeye gidemeyecek olan vatandaşlar, mobil vezne tahsilat aracı ile ödemelerini gerçekleştirebilecek. Mobil vezne tahsilat aracının hangi gün ve saatlerde hangi mahallede hizmet edeceği listelenirken, vatandaşlar 444 44 26 numaralı telefondan Mavi Masa’ya ulaşarak da konu hakkında bilgi alabilecek. Vatandaşlar ayrıca hafta içi her gün 8.30-16.00 saatleri arasında Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde (Hoşnudiye Mahallesi), Odunpazarı Belediyesi’nde ve Tapu Kadastro 17. Bölge Müdürlüğü içerisinde, Cumartesi-Pazar
günleri 11.00-18.00 saatleri arasında Espark AVM’de, Pazar günleri 11.00-18.00
saatleri arasında VEGA Outlet’te vergi ödemelerini yapabilecek.

Tepebaşı sakinleri Tepebaşı Belediyesi’nin web sitesi üzerinden online işlemler menüsüne ulaşarak ve Halk Bankası şubelerinden de sicil kodu ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.