NERELERDEN NEREYE

Çok değil yaklaşık 5 yıl öncesinde süper lige yükseldiğimiz sezonda Eski Atatürk stadında, Eskişehirspor'un özellikle, Fenerbahçe, Beşiktaş. Galatasaray maçlarında yer bulmak imkansızdı. Bu maçlarda biletler maç başı açık tribün 50, kapalı tribün 100 TL'den satışa çıkmasına karşın günler öncesinden biter, bilet bulamayanların sıkıntıları ve şikayetleri il spor müdürlüğü ve Eskişehirspor kulübüne kadar ulaşırdı. Yaklaşık 15 Bin kişilik eski stadyumda yer bulmakta imkansızdı. 2013-2015 yılları arasındaki süper lig sezonlarında siyah kırmızılı takım ciddi miktarlarda seyirci hasılatı da alıyordu.

YENİ STADYUMDA DURUM

Süper lige hatalar sonucu veda edilmesiyle birlikte yeni stada taşınan umutlar geride kalan sezonlarda yeteri kadar yeşermedi. Sıkça yapılan genel kurullar, değişen teknik kadro ve futbolcular ile birlikte takım arzu ettiği başarıyı yakalayamadı. Eski stadyumda cezalı maç için 26 Bin'e yakın bilet satılmasına karşın yeni stadyumda ise kombine satışı bu sezon 10 Bine ulaşmadı. Sezonluk kombine biletleri ortalama 50 TL'den satılmasına karşın elde kalması ise dikkatlerden kaçmadı.

PROTOKOLDE ÖYLE

Süper ligde oynadığımız sezonlarda protokol tribünü dolup taşıyordu. İstanbul takımlarıyla oynanan maçlara akın eden protokol üyeleri, atanmışlar ve seçilmişlerin çoğunluğu takım alt lige inince maçlara ilgi göstermemeye başladı. Bu sezon Es Es''in yeni Atatürk stadında oynadığı, Balıkesir, Karabük, Gazişehir ve Hatayspor maçlarında şehir yöneticileri, atanmışlar ve seçilmişler yana yana oturup takıma destek vermediler. Bu dört maçın büyük bölümünde gerek VİP gerekse protokolün yer aldığı locada koltukların büyük bölümü boş kaldı. Ata sözleri çok doğru. “ DÜŞENİN DOSTU OLMUYOR.”

Kaynak : Sakarya Gazetesi