Gözegir sorunları dile getirmeden önce, “Memleketimizin dört bir yanında ve Afrin’de, ülkemizin selameti için mücadele ederken şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelelrine sabırlar diliyorum. Cenab-ı Allah Gazilerimize acil şifalar ihsan etsin, hala görevlerini sürdüren Mehmetçiğe zafer nasip etsin. İnşallah bundan sonra zefer haberlerini alırız da böyle üzücü haberler duymayız” diyerek sözlerine başladı.

TEPEBAŞI’NIN SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Teşkilat Başkanı Sercan Gözegir açıklamasında “Bilindiği üzere göreve geldiğimizden bugüne kadar Tepebaşı İlçemizin sorunları ile ilgilenmeye gayret ediyoruz. Bizlere gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden ötürü kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Mahallelerde yaşanan sorunları bizlerle paylaşıyorlar. Bizler de, tarafımıza aktarılan bu sorunları çeşitli mercilerde gündeme getirerek, Tepebaşı ilçemizin sesi olmaya çalışıyoruz” dedi.

VATANDAŞLAR SU SORUNU YAŞIYOR

Gözegir açıklamasının devamında, “Bu kapsamda son olarak Kozkayı ve Sulukaraağaç Mahallelerimize gittik. Kozkayı Muhtarı Sayın Emin Solak ve mahalle sakinleri ile yapmış olduğumuz görüşmede, en büyük sorunun su problemi olduğu öğrendik. Düşünün, Eskişehirimize oldukça yakın, ilçe yolu üzerine kurulu bir mahalle yeri geliyor vatandaşlarımız su bulamıyor. Hele yaz aylarında nüfusun artmasıyla bu problemin çekilmez bir hal aldığını üzülerek öğrendik” dedi.

OEDAŞ İLE BÜROKRASİ ÇÖZÜLEMİYOR

OEDAŞ ile yaşanan bürokrasi sorununu da dile getiren Gözegir, “Mahallede elektrik kesiliyor. vatandaş haklı olarak 186’yı arıyor. OEDAŞ’ın anlaştığı herhangi bir iletişim merkezine bağlanılıyor. Bu iletişim merkezi Eskişehir değil, kimi zaman Elazığ, kimi zaman Kars olabiliyor. Ancak görüşmede yaşanan bürokrasi Vatandaşlarımızı çileden çıkartıyor. Bir takım ilgisiz bilgiler alındıktan sonra şikayete geçilebiliyor. Mahalle sakinlerinin malzemesinden işçiliğine kadar kendi imkanlarıyla, eskiden bataklık olan bir araziye sosyal bina yapılmış. Bir müddet sonra, bu arazinin Milli Emlak’a kayıtlı arazi olması sebebi ile ecri misil adı altında arsa kirası istenmiş. Kamu yararına yapılan bina için kamu tarafından kira parası istenmesi kabul edilemez. Mahalle sakinleri, ‘Bize destek olmuyorlar bari engellemesinler’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

YILLARDIR İÇİLEN SUYA İÇİLMEZ RAPORU VERİLDİ

Sulukaraağaç mahallesinde de benzer sorunlar ile karşılaştıklarını belirten Gözegir açıklamasının devamında “Mahallemizde cep telefonu çekmediğini, yıllar süren uğraşlar sonucu 2 ay sonrasına baz istasyonu sözü alındığını söylendi. Hayırlı olsun, inşallah verilen sözler tutulur. Rüzgâr da kablolar birbirine değdiğinde elektrikler kesiliyor, 186 aranıyor ve malum yine bürokrasi nedeniyle sonuç alabilmek pek mümkün olmuyor. Sulukaraağaç mahallemizde de su büyük problem. Yaz aylarında 150 haneye ulaşan vatandaşlarımız su sıkıntısı yaşıyor. Bir de yıllardır kullanılan içme suyuna içilmez raporu verildiğini öğrendik. Ama mahallede içme suyundan çok şükür zarar gören olmamış. Ülkemizde sayısı her geçen gün azalan çiftçilerimize de belge vb. masraf alındığını, bunun da tarım ve hayvancılığa zarar verdiğini dile getiriyor vatandaşlarımız.

Saadet partisi olarak diyoruz ki, Şehrimize oldukça yakın olan bu iki mahallemizin ve bölgedeki diğer mahallelerin yaşamış olduğu bu sorunlar Şehrimize hiç yakışmıyor. Hele hele gittikçe önemli bir cazibe merkezi haline gelmeye başlayan bölgede elektrik ve su gibi temek ihtiyaçların karşılanmasında sorun yaşanması kabul edilemez. Bu manzara, 2018 Türkiye’sine, Yeni Türkiye’ye, Avrupa şehrine ve Türk Dünyası Kültür Başkentliğine yakışmaz. Bilakis daha çok yatırım yapılması ve merkezde yaşayan vatandaşlarımızın bu bölgelere teşvik edilmesi gerekmektedir. En temel insani ihtiyaçlar seçim malzemesi yapılamaz. Bu sorunların giderilmesi için bizler de dahil olmak üzere hepimiz iş birliği yapmalıyız. Çünkü  bu Şehir hepimizin.

Tepebaşı ilçemizin yaşadığı sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki, Hamamyolu, Adalar, Porsuk, Haller nasıl bizimse, Yeşiltepe, Fevzi Çakmak, Şarhöyük, Sulukaraağaç, Kozkayı yani 85 mahallesi ile Tepebaşı da bizimdir. Hakkı hak sahibine ulaştırmak için çalışmadığımız müddetçe, gelecek nesillere güzel yarınlar bırakmamız mümkün olmayacaktır” dedi.