Eskişehirli çevreye duyarlı vatandaşlar, Let’s Do It! (Haydi Yapalım!) Türkiye, uluslararası Dünya Temizliği (World Cleanup) 2018 kampanyasına katılarak 68 gönüllüyle birlikte 510 kg atık ve çöp (92 poşet) topladı.

Dünyanın her yerinden gönüllü grupları ve çeşitli kuruluşlar ile 100’den daha fazla ülkede çöplerin temizlenerek toplum farkındalığını artırmak için Dünya Temizliği adı altında bir uluslararası hareket başlatıldı. 2008 yılında Estonya’da filizlenen Let’s Do It! temizlik modeli bugüne kadar toplam 100’den fazla ülkede hayata geçti ve 9 milyon gönüllü bu etkinliklerde yer aldı. Böylece 100.000 ton atık toplandı.

Organizasyonun Eskişehir ayağına Tepebaşı Belediyesi de destek verirken birçok STK temsilcisi bir araya geldi ve Dünya Temizlik Günü’nde Muttalip Çayırı civarındaki atıklar toplandı. Etkinlikte Başka Bir Okul Mümkün Kooperatifi, Eskişehir
Çevre Derneği (ESÇEVDER), ETOS (Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği), Şenlikli Toplum Platformu, TOY Gençlik Derneği, UTEF (Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu), HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) üyesi 68 gönüllüyle birlikte 510 kg atık ve çöp (92 poşet) toplandı. Temizliği gören mahalle
sakinleri de gönüllülere yardımcı oldu.

Vatandaşlar çevreye saygı ve temiz tutma farkındalığının yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen etkinliği takdir ettiklerini belirtti.