Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 12.’sini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında gerçekleştirilen torna gösterileri büyük beğeni topladı.

Gösteriler kapsamında Kınıklı pişmiş toprak ustası Osman Menteş’in Doktorlar Caddesi, Hamamyolu Caddesi ve Espark AVM önü gibi kentin işlek noktalarında gerçekleştirdiği gösterilerde Menteş, marifetlerini Eskişehirliler için sergiledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve açık havada gerçekleştirilen gösterilerde Menteş, kendisini izleyen çocukların isteğini de kırmayarak onlara küçük vazolar ve kupalar üreterek hediye etti. Gösterileri ilgi ile izleyen vatandaşlar da Menteş’e ve Tepebaşı Belediyesi’ne etkinliklerden ötürü teşekkürlerini iletti.

SEMPOZYUM SÜRESİNCE ETKİNLİKLER HIZ KESMEYECEK
Ayrıca düzenlenen etkinlikler ile sempozyum alanında sanat dolu günler yaşanmaya başladı. Sanatçılar tasarladıkları eserler üzerinde çalışmaya başlarken, yerel üreticilerin stantları da sempozyum süresince gezilebilecek. Açılacak sergiler de sanatseverlerin sempozyumdan keyif almasına katkı sağlayacak. Uluslararası Karma Seramik Sergisi, Pişmiş Toprak Eserleri Fotoğraf Sergisi ve Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş kent olduğu Almanya’nın Treptow-Köpenick kentinde bulunan gar binası ile Eskişehir gar binasının benzerliklerini de ortaya koyacak olan Demiryolu Sergisi, Eti Eski Fabrika alanında beğeniye sunulacak.

Öte yandan 12. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında
Eskişehirli müzikseverler için birçok konser programı da gerçekleştirilecek. 4 Eylül Salı günü saat 20.30’da Mesut Girgin Eti Eski Fabrika alanında Eskişehirliler için sahne alacak.