Rıdvan Geçer: Benim en sık kullandığım, Opera-Emek/71 Evler seferi oluyor genelde. Her zaman olmuyor ama belirli saatlerde, özellikle öğlen ve öğleden sonrasında aşırı yoğunluk oluyor. Herkes dışarıda o saatlerde. Havalar da soğudu, tramvaylar daha çok kullanılıyor artık kimse bu soğukta yürümek istemez haklı olarak. En azından belirli saatler arasında seferlerin sıklığı artırılabilir diye düşünüyorum. Bunu talep ediyorum.

Cem Kayır: Emek/71 Evler hattını kullanıyorum. 13 dakikada bir geliyor tahmini olarak. Bildiğim kadarı ile zaten seferlerin sayısı artırılmıştı. Şimdi okullar tatil olunca seferlerin sayısı biraz azaltıldı ama okullar açıldığında tekrar artırılacaktır diye düşünüyorum.  Belki yeni hatlar eklenebilir ama, her yerden bir talep var herkes kendi evinin yakınından geçsin ister tramvayı. Mesela çarşıdan 3 farklı tramvay hattı geçiyor, ister istemez çarşıdan daha sık sefer kalkmış oluyor ama bir otogara gitmek için 10 dakika beklemeniz gerekiyor.

Samed Avcı: Odunpazarı’nda oturuyorum ben o yüzden daha çok Otogar veya Emek/71 Evler hatlarını kullanıyorum. Kullanmaya çalışıyorum daha doğrusu. 10-15 dakika da bir geliyor. E kalabalık oluyor bazen tramvaya binemiyorsun, acil bir işin çıkıyor bazen en az 2 tramvaya yoğunluk nedeni ile binemiyorsun, bir yere giderken tramvayla 10 dakika kadar sürecek bir yol için yarım saat öncesinden durakta olman gerekiyor ki gelen hatlardan birinde bir boşluk yakalayıp binip gidebilesin. Böyle yoğunluk nedeni ile insanlar tramvaya binerken bile huzursuz oluyor, bağırıp kızanlar, kavga edenler dahi olabiliyor, sinirler geriliyor. Seferlerin biraz daha sıklaştırılması tüm halk sinir sağlığı için gerekli olan bir şey bence.

Çiğdem Demir: Gezdiğim için genelde tüm tramvay hatlarını kullanıyorum. Hatlara göre değişiyor tabi durakta bekleyeceğim süre de ama yaklaşık olarak bir 10 dakika bekliyorumdur diye düşünüyorum. Genel olarak EsTram’dan  memnunum çalışmaları iyi gidiyor ama SSK hattına biraz daha sefer ekleyebilirler. Tek seferde gidip SSK hattını boş bulmak imkansız, genelde ikinci ya da üçüncü seferinde binebiliyorum, aşırı kalabalık oluyor, insanlar sıkışmış bir vaziyette yolculuk yapmak zorunda kalıyor ve SSK hattından inenlerin yüzlerine bakın çoğu memnuniyetsiz bir ifade ile iniyor tramvaydan. SSK hattında seferler artırılabilir bence.

Çetin Ballı: Kendi özel aracım var ancak çarşı içine gideceksem trafiğin sıkışıklığı, park sorunları nedeni ile araç kullanmak istemiyorum çarşı içinde. O nedenle Otogar-SSK hattını kullanıyorum gideceğim yere göre. En kalabalık olduğunu gördüğüm hatta Otogar-SSK hattı zaten. Çok yoğun oluyor. Ek seferler eklenmesini talep ediyorum yetkililerden. İnsanlar binerken, inerken zorluk çekiyor. Belki birkaç sefer beklemek zorunda kalıyoruz kendimize yer bulabilmek için. Onun dışında tramvay yollarında da bir düzenleme yapılabilir. Araçlarla kesişmesi biraz tehlikeli oluyor, trafiği de olumsuz yönde etkiliyor.