''AKP’nin vekilleri, il ve ilçe başkanları sahada yoklar''
Eskişehir gündeminin konuşulduğu ziyarette Sallarel, “Biz o kadar Termik santralle ilgili açıklamalar yapıyoruz, halka sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Mahallelerde de bir sürü sıkıntılar var, vermiş oldukları sözler var. İşsizlikle ilgili, zamlarlar ilgili sorularımızı AKP Eskişehir temsilcilerine yöneltiyoruz, ne bir cevap veriyorlar ne açıklama yapabiliyorlar.AKP’nin vekilleri, il ve ilçe başkanları sahada yoklar. Verecek cevapları yok çünkü, halkın karşısına çıkamıyorlar.” sözleri ile AKP’li temsilcilerin Eskişehir gündemine ilişkin kayıtsız kaldığını dile getirdi.
''Bu bir rant alanı, birileri bu işten zengin olacak''
Usluer, şu anda yedi tane tarım alanı olan önemli bölgede termik santral çalışması olduğunu ve bunlardan birisinin de Alpu’da planlanan termik santral olduğunu belirterek “İnsanlara başka bir enerji alternatifi yok gibi yansıtılıyor. Oysa zaten kurulmuş, yatırımı yapılmış Mihalıçcık’daki hali hazırda Adularya Termik Santral’i var. Binlerce ton kömür dışarıya bırakışmış yanıyor. Madem çok istiyorlar termik santral kurmak neden Adularya’yı faaliyete geçirmiyorlar, oradaki işçiler aylardır maaşlarını alamıyorlar, mağdur durumdalar. Halkın menfaati değil burada önemli olan.” dedi. Bunun bir özelleştirme ve rant alanı olduğunu vurgulayan Usluer sözlerine şöyle devam etti; “Kimsenin amacı Eskişehir halkına ucuz enerji
vermek değil, bu bir rant alanı, birileri bu işten zengin olacak.”
Ziyaret Usluer, Sallarel ve Yönetimi’ni yeni görevlerinden dolayı tebrik ederek başarılardilemesi ve Sallarel’in ziyaretten çok memnun kaldığını belirtmesi ile son buldu.