Tepebaşı Belediyesi ve NEO Plus AVM tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla özel bir kutlama programı gerçekleştirilecek.

Kutlama etkinlikleri ile Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü coşku içinde kutlanacak. 30 Ağustos Perşembe günü düzenlenen kutlamalar kapsamında ilk olarak bisiklet korteji gerçekleştirilecek. Eskişehir Bisiklet Derneği - Vel ESBİD işbirliği ile Saat 19.30’da İsmet İnönü 1 Caddesi’nde bulunan Eskişehirspor bilet satış noktası önünden başlayacak bisiklet korteji, NEO Plus AVM’de sona erecek. Eskişehirlilerin bisikletleri ile katılabileceği etkinlikte, renkli görüntülerin ortaya çıkması bekleniyor. Öte yandan bisiklet kortejinin ardından gerçekleşecek konserde Türkiye’nin sevilen müzik gruplardan Yeni Türkü, Eskişehirliler ile buluşacak. Saat 21.00’de başlayacak konser programı ile Yeni Türkü, en sevilen şarkılarını NEO Plus AVM açık otopark alanında binlerce kişi ile birlikte seslendirecek.

Yetkililer yaptıkları açıklamada tüm Eskişehir halkını bisikletleri ile birlikte düzenlenecek olan kortej etkinliğine ve devamında gerçekleşecek Yeni Türkü konserine katılmaya davet etti.