cagdasozyazici @ gmail.com


Daha Temmuz ayında Eskişehirspor’a kayyum atanma riski varken büyük bir cesaretle başkanlığa Sinan Özeçoğlu geldi. Eskişehirspor’a gönül verenler hep bir ağzından Aziz Bolel’den sonra Eskişehirspor sevdalısı bir başkan daha geldi ve bu sene şampiyonluk garanti dedi.

Eskişehir Basket’in başkanı tam bir Eskişehirspor sevdalısı olan Özeçoğlu birçok kesimden aldığı destek sözleriyle Anadolu Efsanesini ortada bırakmamak adına Başkanlığı kabul etti. Ve şimdi Eskişehirspor 2.kez elden gitme tehlikesi yaşıyor.

SİNAN BAŞKANA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Sinan Özeçoğlu takıma bir nefes oldu ancak Eskişehirspor sezona kötü başladı. Transfer yasakları, puan silme cezaları, teknik direktör sorunu derken Özeçoğlu’nun üstüne yük bindikçe bindi. Büyük ümitlerle getirilen Sergen Yalçın’ın kötü performansı da bu kötü gidişatı fazlasıyla etkiledi. Yalçın’dan sonra Yücel İldiz’in gelmesiyle takım tekrar toplanıyor dedik. Puanlar alındı moraller yerine geldi.

Takımın içinde bulunduğu durumdan kaynaklı birbiri ardına gelen kötü haberlere kötü sonuçlara rağmen Sinan Özeçoğlu büyük bir gururla Eskişehirspor’un başında kaldı. Kongre öncesi birlikteyiz, Eskişehirspor için birlikte çözüm yolu bulacağız diyenler Başkan Özeçoğlu’na verdikleri sözleri tutmadı. Eskişehirspor, sevdamız, Anadolu Efsanesi sahipsiz kaldı. Bu süreçte Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin billboardlarını ve CLP reklam gelirlerini Eskişehirspor’a vermesi hem moral hem de maddi destek oldu. Fakat bu şehirde sadece Kazım Kurt yok. Kazım Başkan elini taşın altına koydu fakat o taşın altına başka eller girmedi. Sinan Başkan daha fazla dayanamadı. Çıktı ve ben artık yokum dedi.

22 Kasım tarihinde kongre var. Eskişehirspor kayyuma mı gidecek yoksa bir babayiğit çıkıp takıma sahip mi çıkacak diye dört gözle bekliyoruz. Eskişehirspor’a taraftarların sahip çıktığı kadar, şehrin ileri gelenleri, iş adamları, seçilmişleri, atanmışları da Eskişehirspor’a sahip çıksa ben bu takımın kurtulacağına inanıyorum. Anadolu’nun köklü ve büyük bir takımının böyle yok olup gitmesi kabul edilebilir bir şey değil. Taraftarlar ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır. Tükenmiş nefeslere verilen şampiyonluk sözlerinin tutulması için taraftarla birlikte şehrin önde gelenleri de artık bir şeyler yapmalı!

KRİZ MASASI KURULSUN

Eskişehirspor bu durumdayken şehirde, o belediye başkanı bunu dedi o buna cevap verdi, o milletvekili bu isme bunu dedi tartışmaları var. Bu tartışmalar Eskişehirspor’a fayda sağlamadığı gibi zarar veriyor. Buradan şunu söylemek hatta haykırmak istiyorum. Bu şehirde Eskişehirspor sevdalısı kim varsa bu takım kurtulana kadar sadece çözüme odaklansın. Siyasiler partilerinin rozetlerini bir kenara bırakarak birlik olsunlar. Eskişehirspor’un kurtuluşu için bir kriz masası kurulsun. Kriz masasında o görüş bu görüş ayrımı olmadan tek konu Eskişehirspor’u bu kötü durumdan kurtarmak olsun. Kimse Eskişehirspor’un bu durumundan faydalanıp reklam yapmaya çalışmasın, rant elde etmeye…