cagdasozyazici @ gmail.com

ESKİŞEHİRSPOR İÇİN ÖLÜM KALIM MAÇI

Eskişehirspor son iki sezondur en kötü zamanlarını geçiriyor. Geçen sezon Süper Lig şansını son anda kaybeden Eskişehirspor, şimdi PTT 1.Lig’te kalacak mı? yoksa ligden düşecek mi? mücadelesi veriyor. Eskişehirspor ne oldu da bu duruma geldi. Bu duruma getirenler kim? Futbolcular, yöneticiler, teknik adamlar mı suçlu. Bu süreçte suçlu olmayan ve en çok acıyı çeken ise fedakâr taraftardır. Eskişehirspor’un fedakar ve cefakar taraftarı ne olursa olsun takımı yalnız bırakmayacak. Ligden çıksa da ligden düşse de Eskişehirspor taraftarı o stadı dolduracak.

TARAFTARI ÜZMEYE KİMSENİN HAKKI YOK

Eskişehirspor sadece bir futbol takımı değildir. Eskişehirspor’da oynamak ve Eskişehirspor’lu olmak büyük ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığın farkına varan tek kişi Eskişehirspor’un büyük taraftarı. Bu taraftarı kimsenin üzmeye hakkı yok. Bu takım sadece büyük taraftarın çabasıyla ligde kalamaz. Son haftalarda futbolcular resmen kendilerini salmış durumda. Ne maçlarda oynama isteği var ne de maç kazanma hırsı var. Buradan yönetime ve federasyona sesleniyorum. Eskişehirspor için gerçek Eskişehirsporlu gibi oynayacak Eskişehirspor taraftarını takıma alalım.

BAŞKA ESKİŞEHİRSPOR YOK

Daha önceki yazılarımda da yazmıştım. Bu takımın yeri Süper lig. Biz taraftar olarak neden ligin bitmesine az bir zaman kala şampiyonlar planları yapmak yerine ligde kalacak mıyız? Planları yapıyoruz. Taraftara gerçekten yazık. Futbolcular 90 dakika sahada ter dökerken Eskişehirspor’un büyük taraftarı sesleri kısılana kadar takımına sahip çıkıyor. Bu takıma yeniden Eskişehirspor’un büyük taraftarı sahip çıkacak. Pazar günü oynanacak Samsunspor maçı tam bir dönüm noktası. Eskişehirspor bu kritik mücadeleyi kazanacak. Futbolcular kendilerinin gidici taraftarın kalıcı olduğu bilincinde olsunlar ve bu taraftara yazık etmesinler. Başka Eskişehirspor yok…

AH BE KEREM AKYIL ALEMSİN :) 

Son zamanlarda oldukça çoğalan İnternet Gazeteleri, Eskişehir’de de oldukça fazla. Şöyle bakıldığı zaman ne kadar çok olursa olsun önemli olan gerçekten gazetecilik yapmak ve yapmak istemek. Eskişehir’de bu mantıkta çalışan sayılı İnternet Gazetesi var. Bunlardan bir tanesi de piyasaya yeni giren Midas Medya. Piyasaya sağlam bir giriş yapan Midas Medya’yı kutluyorum. Konumuz aslında internet gazeteleri değil. Midas Medya Yazı İşleri Müdürü Kerem Akyıl’ın güldüren sitemi.

Eskişehir basınında son zamanlarda çok büyük değişiklikler var. Artık alıştık değişikliklere. Yine bir gün kulağımıza bir haber çalındı Kerem Akyıl, 2 Eylül’den ayrılmış diye. Sonra bir haber daha Kerem Akyıl, İnternet gazetesi açıyor. Sonra öğrendik Kerem abi yeni oluşan medya kuruluşunun Yazı İşleri Müdürü. Kerem Akyıl ve Soner Yüksel, Midas Medyayı neredeyse tırnaklarıyla kazıyarak yaptılar. Dedim ya Eskişehir Basınında önemli değişiklikler oluyor diye, sosyal medya bu tarz değişiklileri ve önemli olayları kamuoyuna duyurmak için büyük bir nimet. Geçtiğimiz gün sosyal medyada gezinirken karşıma bir “Post” (sosyal medyada yapılan paylaşımın plaza dilindeki karşılığı) geldi. “Hakkı Kutlu – Midas Medya’da” şaşırdım mı pek sanmıyorum. Hakkı Kutlu’nun Midas Medya’ya gelmesine biraz içerleyen ama benim düşüncemce çok sevinen Kerem Akyıl, köşe yazısında bunu mizahi bir şekilde dile getirdi. Kerem abi, tam makam mevki sahibi olmuşken, 2 Eylül Gazetesinde de Genel Yayın Yönetmeni olan Hakkı Kutlu, Kerem abinin başına geldi. Bununla kalmayıp odasını da aldı. Kerem abi ve Hakkı abinin dostluğu çok eskilere dayanır. Ben Kerem abi ve Hakkı abiyi ilk olarak Anadolu Gazetesinde tanıdım. Daha sonra hatırladığım kadarıyla yine beraber Midas adında bir gazete çıkardılar. Daha sonra 2 Eylül Gazetesinde yine beraberlerdi. Tam artık ayrıldılar derken Midas Medya’da yine yolları birleşti. Şaka bir yana Hakkı Kutlu’ya yeni görevinde başarılar diliyorum ve Kerem abiyede bir gün umuyorum ki Hakkı Kutlu’suz bir yerde çalışma ortamı diliyorum. :)

BRAVO DUYGU DARILMAZ, BROVA ESKİŞEHİR HABER

Söz İnternet Gazetelerinden açılmışken “Eskişehir Haber” İnternet Gazetesinin bu hafta başlattığı “Duygu Darılmaz ile Haftanın Analizi” programını beğendiğimi söylemek istiyorum. Bir önceki hafta da Eskişehir’de neler olur, ne gibi gelişmeler yaşandı hepsini bu programda bulmak mümkün. “Duygu Darılmaz ile Haftanın Analizi” programını hazırlayan Duygu Darılmaz başta olmak üzere programın yapımında emeği geçenleri tebrik ediyorum.