gulserensenyuzlu @ gmail.com

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “ Hadi Bizi Gönülden Destekle “ ekibi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi bir kez daha “ Yalnız değilsiniz”  mesajı veriyor yeni yılın ikinci gününde.

Tepebaşı Belediyesi Esentepe ve 23 Nisan Çocuk ve Sanat Merkezlerinde Ebru Eğitimlerine katılan çocuklar, ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören ve şimdi kemik iliği nakli için İzmir’ e giden Devran için "Bağış Sergisi" hazırladı.

Kocaman yürekli çocuklarımızın eserlerinin satışından elde edilecek gelir “Devran” a ulaştırılacak ” Hadi Bizi Gönülden Destekle Ekibi “ tarafından.

02-03-04 Ocak 2018 tarihlerinde Atila Özer Karikatürlü Ev'de gerçekleşecek sergiye katılımlarınız ve bağışlarınız inanın çok değerli.

Ben de yıllardır bu gönüllüler topluluğunun içinde olmaktan onur duyuyorum. Her topluluğun bir başı çekeni vardır ya, bu toplulukta da Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi sorumlusu Büşra Demircioğlu ve ESOGÜ Hastane Okulu Müdürü Çetin Yıldız. Elleri öpülesi işler yapıyorlar açıkçası.

Önce “ Hadi Bizi Gönülden Destekle Ekibi” kuruldu. Bu arada yeni zannetmeyin sakın, yedi yıldır devam eden bir ekip bu. Yıllar içinde katılanlar, ayrılanlar derken kemik bir ekip çıktı ortaya. Çocuklarla ilgili özel günleri hiç unutmuyor bu ekip.

Daha önceleri “ Necla Özdemir “ salonunda yapılırdı bu etkinlikler; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinden bu yana Prof. Servet Bilir Onkoloji Merkezinin giriş katındaki alanda yapılıyor. Hatta daha da iyi oldu, tedaviye gelen hasta çocuklar ve aileleri de katılabiliyor etkinliğe.

Yılbaşı etkinliği çalışmaları aylar önce başladı.  “Denetim Kulübü” tarafından “Bağış Karaoke Partisi “düzenlendi ve bu partiden elde edilen gelirle çocuklar için hediyelikler alındı.

Gönüllüler tarafından -çocuklara dağıtılmak üzere -günler önceden yılbaşı çorapları dikildi, yılbaşı şapkaları, balonlar, boya kalemleri, boyama kâğıtları alındı. Yılbaşı çoraplarının içine çocuklara uygun atıştırmalık ve süt konuldu.

“Depo Oyuncu Atölyesi”nden programa destek veren “Karki” çocuklara hediyelerini dağıtarak onlarla hoşça zaman geçirdi. Hele havuç burnu bütün çocukların dikkatini çekti” Karki” nin, kısaca bizim kardan adamın.

“Soytarı Tiyatro Ekibi” animasyon etkinlikleriyle, “ Denetim Kulübü” maddi ve manevi destekleriyle,”Belki De Sensin Topluluğu” mandala boyama, süsleme etkinlikleriyle çocuklarımızın yanında oldular.

Yeni yılda tek dileği var bu ailelerin: “ Gözbebeklerinin bir an önce sağlığına kavuşması.”

Ben ve gönüllü arkadaşlarımın da dileği çocuklarımızın sağlıklarına kavuşup yaşıtları gibi kırlarda, parklarda, okul bahçelerinde hoplayıp zıplamaları…