gulserensenyuzlu @ gmail.com

Her güzel şeyin bir sonu var, değil mi ama… Ve o güzel tatil de ekmek peynir gibi tükeniverdi.

Tatil güzel de okulu da özledik değil mi çocuklar. Bazılarımız tatilde de çalıştı, eksiklerini tamamladı ve yarın daha güçlü, kendinden emin başlayacak yeni döneme.

Bazılarımız tembellik yaptı ya da çalışmak istemedi; ama olsun, yeni dönemde çok çalışırsak başarılı olacağımız kesin, değil mi çocuklar.

Ve bir de sınav sistemi var tabii kafaları kurcalayan. Anne babalar ağıt yakmaya başladılar bile. Şunu unutmayalım :” Elle gelen düğün, bayram.” Tabii sizin tüyünüz kuru diyen sesler duyar gibiyim. Bu ülkede bazı konular çok abartılıyor maalesef. Sınav sisteminin adının değişmesi, belirsizlikler kafamızı karıştırmasın bizim. Konular belli, müfredat belli. Bunun dışında soru sorulmayacağına göre, siz bırakın ağıt yakmayı konulara iyi çalışın.

Önce konuyu öğrenmek olsun ilk hedef. Sonra pekiştirmek için bol bol soru çözün. Konuyu öğrendiğinizi anladıktan sonra hız çalışmaları yapmaya başlayın. Çünkü sınavlar sadece bildiklerimizi değil hızımızı ve dikkatimizi ölçmeye yönelik.

Eğer varsa bulunduğunuz ilde Hızlı Okuma kurslarına gidin, sistemi öğrenip derslerde uygulamaya başlayın.

Asıl önemli olan başarıyı istemek ve çalışmak. İstek olduktan sonra başarılamayacak zorluk yok inanın. Korkmak, şikâyet etmek, sistemi eleştirerek kaybedilecek zamanınız yok. Haydi çalışmaya…