cagdasozyazici @ gmail.com

KARAPINAR PİKNİK ALANI KADERİNE TERK EDİLMESİN

Eskişehir’in ortasında bulunan ve kaderine terk edilmiş bir piknik alanı var. Odunpazarı Belediyesi Şelale Park’ın bitimindeki “Karapınar Piknik Alanı”

Eskiler buraya Çatak bayırı da der. Geçmiş yıllarda Eskişehirli vatandaşların çok sık piknik yapmaya geldikleri bu yer şimdilerde deyim yerindeyse açık hava meyhanesine dönüşmüş durumda.

Öncelerde sadece geceleri arabalarıyla içki içmeye gelen vatandaşlar, artık gece gündüz demeden piknik alanına gelerek içki içiyorlar. Bu durum vatandaşları rahatsız ediyor. Ailecek gelinebilecek piknik alanından çıkan ve halinden çıkan piknik alanı için vatandaşlar Karapınar Piknik alanını açık hava meyhanesine dönüşmesine tepkili.

Mevcutta bulunan Karapınar Piknik Alanı, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluğunda. Odunpazarı Belediyesi’nin bu park alanını almak konusunda girişimlerde bulundu. Odunpazarı Belediyesi’nin bu parkı alması ve Şelale Park ile birleştirdiği takdirde, Şehrin ortasında mükemmel bir piknik alanı olacağı kesin. Bu park alanın mutlaka restorasyondan geçmesi ve yeni bir görünüme kavuşması hem orayı açık hava meyhanesine çevirenleri oradan uzaklaştıracak hem de şehrin ortasında ailelerin kullanabileceği bir piknik alanı olacak.

*******************************************************************************

ESKİŞEHİRSPOR HAK ETTİĞİ LİGE GERİ DÖNMELİ

Eskişehirspor’da işler düzeliyor. Bu düzelmenin nedeni Erkan Zengin ile Uğur İnceman’ın gitmesi. Erkan Zengin, Eskişehirspor’a çok büyük fedakârlıklar yaptı. Fakat son zamanlarda hele ki Eskişehirspor zor zamanlar geçirirken Erkan Zengin, Eskişehirspor’a zarar verdi. Şimdi Erkan ve Uğur yok. Erkan Zengin’in olmaması saha içerisinde ki takım oyununu öne çıkardı.

Erkan’ın olduğu zamanlarda nedendir bilinmez, oyun sadece Erkan üzerinde dönüyordu. Eskişehirspor, Denizlispor maçında mükemmel bir performans sergiledi. Bruno belki de sezonun en güzel oyununu çıkardı. Denizlispor maçında takımda birçok kahraman vardı. Bunlardan birisi de Semih Şentürk.

Semih, başarılı performansını birde mükemmel bir gol ile süsledi. Kim ne derse desin. Eskişehirspor, Denizlispor karşılaşmasının en büyük kahramanı kaleci Kayacan oldu. Kayacan sezon başında çok eleştirildi. Yıpratılmaya çalışıldı. Suçlandı, günah keçisi oldu. Fakat şimdi Kayacan son haftalarda kalede adeta devleşti. Çocukluk arkadaşım olan ve mahallede birlikte top oynadığım Kayacan Erdoğan’ı gösterdiği azimden dolayı tebrik ediyorum.

Eskişehirspor, Denizlispor galibiyeti ile birlikte bir seri yakalaması şart. Geçtiğimiz haftalarda da yazmıştım. Eskişehirspor Süper Lige çıkmalı, hak ettiği lige geri dönmeli…

********************************************************************************

HAYVANI SEVMEYEN İNSANI DA SEVEMEZ

Eskişehir’de geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Eskişehir Haber’in başarılı muhabiri Yurdagül Orman, 51 yaşında Mehmet isimli bir vatandaşın duyarlı davranışını haber yaptı. Haberde 51 yaşındaki Mehmet ağabeyin gün aşırı parklarda ve yeşil alanlarda güvercinleri beslediği yazıyor. Mehmet ağabey geçtiğimiz günlerde yine güvercinlerini beslerken çok büyük bir duyarlılığa imza attı.

Ayağına ip dolaşmış ve ayağı kesilmiş bir güvercin için seferber oldu. Mehmet ağabeye çevredeki vatandaşlarda yardım etti. Bir vatandaşın yaralı güvercinin ayağındaki ipi kesmek için makas satın alması “İnsanlık ölmemiş, canlıya saygı ölmemiş” dedirtti.

Eskişehir’de geçtiğimiz günlerde çamaşır makinesinde kediyi yıkayıp ölümüne sebep olan ve ölü kediyi çöpe atan çocuğun haberinden sonra Mehmet ağabeyin bu duyarlı davranışından dolayı Mehmet ağabeyi kutluyorum.

********************************************************************************

HOŞGELDİN MİNİK BORA...

Eskişehir Milli İrade Gazetesi Sayfa tasarımcısı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Mali Sekreteri Emine Çiftçi Avcı anne oldu. Emine ve Turkut Avcı çiftinin Bora isimli erkek evlatları oldu. Emine ve Turkut çiftini kutluyor, minik Bora’ya sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum.