eniszeytinler @ gmail.com

Eskişehir’ li tiyatro oyuncusu Enis Zeytinler; sahnede geçirdiği 50. yılı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu 200. kez sahneleyerek seyircileri ile Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ nde kucaklaştı.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi dün gece güzel ve seyre değer olaylara tanıklık etti. Eskişehir’ li tiyatro oyuncusu-yönetmen Enis Zeytinler; sahneye çıkışının 50. Yılını seyircileri ile kutladı. Ayrıca, 2015 yılından beri sahnelediği oyun: BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ’ ni 200. kez sahneledi. Bu arada 2. Dalya dedi tiyatro edebiyatının müthiş oyunu.

Eskişehir Lions Kulüpleri ve Eskişehir Tiyatro Platformu Derneği/tiyatro akademi topluluğu tarafından projesi hazırlanan 1. Eskişehir Tiyatro Günleri de 11 Nisan da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ nde başlamış oldu. 23 Nisan Pazartesi günü saat: 20.30 da “ASİYE NASIL KURTULUR?” ve 24 Nisan Salı günü saat: 20.30 da “Deli Aranıyor - Baretini Giy!” oyunları ile “1. Eskişehir Lions Kulüpleri Tiyatro Günleri” devam edecek.

Eskişehir Tiyatro Platformu Derneği/tiyatro akademi topluluğu ve Eskişehir Lions Kulüpleri’ nin amacı; tiyatroya gönül vermiş otuz tiyatro sevdalısını sahne ile buluşturmak. Yine tiyatro sever dernek üyeleri, okul ve öğrenci velilerini bir araya getirip, tiyatro izler sayısını arttırmak. Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’ na 23 Nisan’ daki Tiran Konserine katkı yapmak.

2017/2018 Tiyatro Sezonuna hızla giren Eskişehir Tiyatroları; sezonu bol seyircili, bol alkışlı ve başarılı bir şekilde devam ettiriyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyunları, Devlet Tiyatroları turne oyunları, İstanbul ve Ankara özel tiyatroları oyunları ile yine kentimiz tiyatro grupları oyunlarını sahnelemeye devam ediyorlar.

Birçok kentimizin insanı; Eskişehir’ deki tiyatro sahnelemedeki oyuncuların başarısını ve sanat olaylarını takip ederek bizleri kutluyorlar.