cagdasozyazici @ gmail.com

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı harekâtında şehit olan 8 askerimiz arasında Eskişehirli Recep Çetin de bulunuyor. Türk askeri günlerdir Afrin’de teröristlerle çatışıyor. TSK’dan yapılan açıklamalarda karşı tarafa oldukça büyük kayıplar verdik. Kayıp verdik vermesine de ateş düştüğü yeri yakıyor. Bugün yine ciğerimiz yandı. Eskişehirli Uzm. Çavuş Recep Çetin şehit oldu 7 arkadaşıyla beraber. Recep Çetin daha 1,5 aylık çocuğuna doyamadan Türkiye’nin huzuru için yaptığı mücadelede hainler tarafından şehit oldu. Dedim ya ateş düştüğü yeri yakar diye şimdi acı haberle yanan ateş bir süre sonra azalacak fakat Recep’in çocuğu büyüyüp “Benim babam nerde” dediğinde bu ateşle tekrar kor bir şekilde yakmaya devam edecek. Artık analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın, kadınlar kocalarının tabutları başında isyan etmesin. Bitsin artık şu terör belası. Bitsin ki kınalı kuzularını vatani görevi için askere gönderen anaların her an yürekleri ağızlarına gelmesin.  Afrin harekatında şehit düşen 7 askerimizle beraber hemşehrimiz Uzm. Çavuş Recep Çetin’e Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevdiklerine ve tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyorum.

********************************************************************************

STADIN ADI ETİ ATATÜRK OLSUN

Eskişehirspor’da Gazişehir Gaziantepspor’a karşı alınan yenilginin ardından moraller bozulsa da Eskişehirspor yükselişini Manisaspor’u yenerek devam ettirdi. Takım toparlandı fakat Yücel Hoca’nın Bruno Mezenga ısrarı takımın daha iyi oynamasını engelliyor. Bruno Mezenga Eskişehirspor için önemli bir futbolcu fakat son zamanlarda pekiyi oyun sergilemiyor. Yücel Hoca Mezenga ısrarından bir an önce vazgeçmeli. Takım içerisinde Mezenganın yerine oynayabilecek oyuncular var.

Bunun yanı sıra Eskişehirspor’da yükselişi devam eden Hasan Ayaroğlu’nun yedek kalması son derece yanlış bir hareket. Eskişehirspor yükselişe geçti. Tüm taraftarlar gibi benimde en büyük inancım Eskişehirspor’un süper lige çıkması. Kırmızı Şimşekler süper lige çıkacak. Stadyumu ile taraftarı ile Eskişehirspor kendine yakışan ligde top oynamaya devam edecek.

Eskişehirspor’da gündemde olan bir başka konu ise Yeni Atatürk Stadyumunun isminin ETİ Park yapılacak olması. ETİ, Eskişehir ve Türkiye’nin en büyük marklarından ve değerlerinden birisi. Eskişehirspor’un stadyumunun isminin ETİ olması herkese aynı gururu verecektir. Fakat son zamanlarda yeni yapılan stadyumlarının isimlerinden Atatürk adının çıkarılmaması gerekiyor. Eskişehirspor’un stadının adı ise Eskişehir ETİ Atatürk Stadyumu olmalı.

********************************************************************************

TEBRİKLER HAMİT DEDE

Eskişehir’de Hamit dede ve torunu yıllardır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ışığı oluyor. Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş, şimdiye kadar 98 tekerlekli sandalye alarak engelli vatandaşlara umut oldular. Hamit dede ve torununu yaptıkları duyarlı davranıştan dolayı tebrik ediyorum.