Eskişehir'in ilk internet gazetelerinden biri olan Eskişehir Haber'in 12 Ocak tarihinde yaptığı "Eskişehir'de güldüren Hacı Murat sitemi" başlıklı haber Türkiye gündemine oturdu.

Eskişehir Haber'in yaptığı özel haber, Türkiye gündemine oturdu. 72 Model Murat 124 marka arabasının fenni muayenede 41 kusur çıkmasının ardından video çeken Ali Osman Güller, yerel ve ulusal medyada fenomen oldu. Eskişehir Haber'in Ali Osman Güller'in sitemini duyurmasının ardından farklı haber siteleri de Ali Osman Güller'in sitemini haber yaptı. Haberlerde Ali Osman Güller'in adı "Ali Şalabi" olarak yanlış yazıldı. Haber kısa sürede ülkede yayıldı.

Eskişehir Haber olarak kısa sürede Türkiye’nin fenomeni olan Ali Osman Güller ile röportaj gerçekleştirdik. İşte gündeme oturan video ile ilgili detaylar..

Ali Osman Güller kimdir, otomotiv sektöründe mi çalışıyorsunuz?

Hayır, otomotiv sektöründe değilim 112 sağlık personeliyim.

Hayranlık mıdır "Murat 124", neden bu araba?

 Oğlum dedi, baba alalım bu arabayı toparlar kullanırız, diye. Daha sonra askeri okulu kazandı, gitti. Araba bize kaldı. 3 ay geçti geçmedi iş muayeneye gelince biz vitesten attık. Muayene zorladı. Şu ana kadar bin 500 TL para harcadık sırf muayene için. Daha da artar mı bu rakam belli değil.

Kullanıyor musunuz şehir içinde aracı?

Pek sık değil, başka bir aracımız var. Oğlum gittikten sonra bir iki defa kullandık.

Gerçekten arabanın o kadar kusuru çıktı mı ?

 41 kusur şaka gibi ama değil. Videoda da söyledik, gerçek kanıtları, belgeleri var.

Video çekmek nerden aklınıza geldi? Beklentiniz ne oldu videodan neden video yani?

Bir arkadaşımız var Harun Özkan. O dedi, bir video çekelim de elimizde anı gibi dursun, diye. Tamam dedik bindik arabaya gidip çektik. Ve tek bir seferde çektik videoyu, bir kaç deneme de değil, tek seferde oldu. Hiçbir şey beklemedik. Bir beklentimiz olmadı yani. Tabi bu kadar izleneceğini de beklemiyorduk.

41 kusuru duyunca ne hissettiniz?

Hiçbir şey hissedemedim. İnanmak istemedim kamera şakası mı diye düşündüm. Ciddi söylüyorum 41 kusur nedir? Muayene yapan arkadaşta dedi, “Abi kolay kolay çıkmaz ama sana dolu dolu 3 sayfa çıktı” diye. Bunu yazmaya üşenir insan, 41 adet kusur... Ama şunun olması lazım; 2017 model lüks bir araba ile benimkini aynı muayene kriterlerinde sokuyorlar. Arkadaşım araba 72 model, diğer araba 2017 model. Onunla bunu nasıl bir tutuyorlar. Eski klasik arabalara muayenede biraz daha opsiyon sağlanabilir. Opsiyon sağlayacağım diye çürük arabayı da yola çıkarmasınlar tabi, ama 41 kusur da nedir.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle video çekerek yaptığım sitemi haberleştiren ve sesimi herkese duyuran Eskişehir Haber’e teşekkür ediyorum. Eskişehir Haber sayesinde çektiğim video bir anda tüm Türkiye'de duyuldu.